COMBAT AFRICA

Wyprawa survivalowa ze szkoleniem walki wręcz, w ekstremalnych warunkach afrykańskiego buszu – GAMBIA 2018

To będzie trudne wyzwanie. Bardzo trudne. Łączymy trzy przygody w jedną całość a to będzie wymagało przygotowania się na prawdziwie dziki, męski hardcore. Nieturystyczna Afryka – to egzotyka o jakiej marzy większość podróżników. Znajdziemy się w centrum autentycznego, nieskażonego cywilizacją afrykańskiego buszu. To jedna z przygód, które przed nami. Druga z nich to typowy survival. Zdani na siebie, staniemy się jedną zwartą grupą silnych facetów. Wędrując przez dziewicze tereny, mijając afrykańskie wioski, będziemy obozować, poznawać afrykańską kulturę i radzić sobie w ekstremalnych warunkach ze swoją słabością. Oprócz kontaktu z tubylcami, cały tydzień wypełnimy szkoleniem walki wręcz. I to właśnie jest trzecia z przygód. Bo ta wyprawa jest głównie WYPRAWĄ SZKOLENIOWĄ. Po jej zakończeniu żaden uczestnik, nie będzie już nigdy bezradny wobec zagrożeń w sytuacjach ekstremalnych. 

Program treningu jest oparty o niezwykle skuteczne systemy walki wręcz Sambo Combat oraz S.P.A.S..

Szkolenie obejmuje:

==> wypracowanie poprawnych nawyków, odruchów, schematów zachowań w sytuacji zagrożenia, opartych na taktyce zawartej w ramach „koncepcji bezpieczeństwa osobistego”

=> przygotowanie psychologiczne do sytuacji konfliktowej

==> obrona przed uderzeniami

==> skuteczna eksplozyjna praca uderzeniowa

==> sektorowa obrona ciała i ochrona punktów najbardziej narażonych

==> skuteczne ataki czułych punktów przeciwnika

==> umiejętności unikania konfliktów

==> zachowania w obliczu zagrożenia nożem

==> techniki posługiwania się nożem i pałką w samoobronie

==> techniki sprowadzeń i kontroli przeciwnika

==> nabycie odporności psychicznej podczas zagrożenia

==> zachowania wobec szczególnie agresywnego przeciwnika

(wiecej o systemach walki na www.sspfightclub.pl oraz www.spasfederation.com)

 

  • Naszą akcję rozpoczynamy od noclegu w położonej niedaleko stolicy Banjul miejscowości Brikama.  Po jednodniowym przygotowaniu się do wyprawy, pakujemy swój Land-Rover Defender, ustalamy dokładny plan, i ruszamy wgłąb Afryki. Oddalimy się od stolicy o prawie 400 km na wschód aby rozbić nasz obóz w jednej z typowych, przyjaznych wiosek plemienia Fula. Tam zaczynamy szkolenia, rozbijając obozowisko codziennie w innej wiosce.
  • Plan szkoleń walki to w sumie 25 godzin zajęć. 2 godziny dziennie rano. W ciągu dnia teoria. Godzina treningu walki wieczorem.
  • Parogodzinny marsz w afrykańskiej temperaturze i w palącym słońcu to także jedno z wyzwań. Na miejscu czekać będzie na nas wszędzie po drodze mnóstwo folkloru. Oprócz szkoleń, wielokrotnie, razem z tubylcami rozkręcimy transową, lokalną afrykańską imprezę. Wśród rytmów bębnów i przy dzikim tańcu tubylców, staniemy się częścią Afrykańskiej rzeczywistości na dobre.
  • Dwa dni przed odlotem nasz Defender dowiezie nas do miejscowości Barra, gdzie musimy przeprawić się promem na drugą stronę rzeki Gambia. Kiedy dotrzemy z powrotem do cywilizowanej części Gambii rozkładamy swój obóz przy granicy z Senegalem. Tam spróbujemy chwilę odetchnąć nad oceanem, podsumowując to wszystko, czego nauczyliśmy się podczas tygodnia ćwiczeń
  • Na dzień przed odlotem wracamy do miejsca swojego pierwszego noclegu czyli Brikamy, by po udanej przygodzie ogarnąć się i ucztować przy grillowanych rybach w transowych rytmach djembe. Odlatujemy do Europy następnego dnia.

INFO

  • Dolot: Ryanair & Vueling. Warszawa-Barcelona-Banjul-Barcelona-Warszawa
  • TERMIN: elastyczny, po zebraniu się grupy chętnych
  • Liczba osób w grupie: maximum 6
  • Cena dolotu: około 2500 zł – (automatycznie wpłata za bilet jest zaliczką na uczestnictwo w wyprawie)
  • Cena za uczestnictwo wraz z kosztem szkolenia: 4900 zł (płatne nie później niż na miesiąc przed wyprawą)
  • Przed wpłatą zaliczki wysyłana do wglądu i podpisu Umowa cywilno prawna

PROWADZĄCY SZKOLENIE:

Bartłomiej Mendak

  • Prezes SSP Fight Club, Vice Prezydent Międzynarodowej Federacji S.P.A.S., Prezes Polskiej Federacji S.P.A.S., Instruktor i Przedstawiciel na Polskę systemu S.P.A.S., Instruktor i Przedstawiciel na Polskę systemu ROSS, Instruktor Sambo Combat/ Sambo Bojowe (uprawnienia ukraińskie) / Przedstawiciel Kijowskiej Federacji Sambo Bojowego w Polsce, Instruktor Krav Maga (uprawnienia izraelskie), Od 2005 roku Przedstawiciel i krajowy szef wyszkolenia technicznego w Polsce izraelskiej organizacji Alain Cohen’s Krav Maga Federation, uczestnik licznych szkoleń z zakresu walki wręcz, ochrony osobistej i bezpieczeństwa w Polsce i za granicą, Uczestnik licznych szkoleń ze szkoleniowcami rosyjskich, białoruskich i ukraińskich jednostek specjalnego przeznaczenia wojska i policji      ( specnaz ). Polskie państwowe uprawnienia instruktora samoobrony, w latach 2002-2003 Przedstawiciel w Polsce International Muay Thai Federation (I.A.M.T.F.), Instruktor Grappling / MMA. Uczestnik licznych szkoleń/seminariów z najlepszymi trenerami i zawodnikami Sambo, Muay Thai, MMA z wielu krajów ( Rosja, Ukraina, Białoruś, Brazylia, Niemcy, Szwecja ). Ukończył kurs instruktora sportu ze specjalizacją boks (polskie uprawnienia państwowe), Niebieski pas Luta livre ( A. Schmidt 2004 r. ), Instruktor Kung fu (polskie uprawnienia państwowe). Trenuje sztuki walki od 1987 rok. Pionier wschodnich systemów walki wręcz (Sambo, S.P.A.S., ROSS) w Polsce. Specjalizuje się w rosyjskich systemach bojowych

ORGANIZATOR WYPRAWY:

Dominik Skurzak – Wychowany w Afryce fotoreporter, dziennikarz, publicysta i wydawca. Autor National Geographic. Podróżujący po Gambii 23 razy. Laureat publikacji przewodnikowej „Gambia-Kraina Uśmiechu” (współautorzy Magdalena i Sergiusz Pinkwart). Książka nagrodzona I miejscem za przewodnik ilustrowany na Międzynarodowych Targach Książki w maju 2015 w Warszawie (wydawnictwo National Geographic). Prowadzący grupy uczestników wypraw po Afryce od roku 2014 – autor projektu WWW.africa-point.com. Pracował/pracuje m.in. dla: National Geographic, Getty Images, Reuters, The Warsaw Voice, Die Welt, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Fakt, Haaretz, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ambasada Tajlandii w Polsce, BRE Bank, PKO S.A., Orange, Ernest & Young, Nationale Nederlanden

LISTA SPRZĘTU DO ZABRANIA:

-latarka czołówka

-plecak taktyczny i worek typu transportowego (nie walizka!)

– namiot jedynka. W ramach wyprawy na miejscu zapewniamy gąbkowe materace do namiotów.

-strój survivalowy (buty za kostkę, spodnie bojówki, koszula polowa z długim rękawem, koszulki na zmianę, nakrycie głowy)

-nóż typu scyzoryk i nóż długi

-własny prowiant (w ramach ceny zapewniamy wrzątek, wodę butelkowaną i pieczywo). Najlepiej konserwy mięsne i rybne oraz mięso typu kabanosy lub kiełbasa o przedłużonej trwałości.

-okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV

-krem z filtrem min. 50%

-dobry repelent przeciw komarom typu MUGGA

-pastylki Malarone (do Waszej decyzji co do stosowania tego rodzaju profilaktyki)

-żel antybakteryjny

-około 50 Euro lub równowartość w $ na drobne wydatki, napiwki, pamiątki etc.

-przejściówka sieciowa (system brytyjski/europejski)

-powerbank

UWAGA! 

1) Decyzja o rodzaju profilaktyki antymalarycznej leży wyłącznie po stronie uczestnika

2) Uczestnik zobowiązuje się do wykupienia we własnym zakresie i na swój koszt pakietu ubezpieczenia (NNW, OC, koszty leczenia) na czas trwania niniejszej usługi (koszt około 120 zl).

3) Uczestnik powinien być świadomy, że wyprawa na kontynent Afryki wymaga od niego zapoznania się ze wszystkimi różnicami kulturowymi, klimatycznymi i z odmiennością tego typu wyprawy w porównaniu do wycieczki po Europie i czuje się na siłach aby podołać trudom wyprawy.

4) Gambia należy do najbezpieczniejszych i najserdeczniejszych krajów świata. Nasza wyprawa to wyłącznie forma szkolenia walki w ekstremalnych warunkach, forma przygody i przesunięcie granic swoich możliwości radzenia sobie w sytuacji bez cywilizacyjnych luksusów, lecz bez jakichkolwiek zagrożeń.

About the Author

Leave a Reply

*