EXPEDYCJA Uganda & Rwanda

Wyprawa do serca Afryki z autorem National Geographic

UGANDA & RWANDA ==> 10-21 czerwca 2018. CENA (bilet lotniczy) + 8700 zł

Organizator i przewodnik: Dominik Skurzak -DEES CLASSIC LTD.

UWAGA! Autor projektu wypraw do Afryki jest zawsze obecny z grupą od pierwszego do ostatniego dnia każdej wyprawy.

Z uczestnikami podpisujemy Umowę Cywilno Prawną

Liczba uczestników: 6 osób.

Ilość dni: 12 (wraz z przelotem).

Lot średnio 12-16 godzin w jedną stronę.

W cenie: tropienie szympansów w parku Kibale, dodatkowy lokalny przelot Kigali==> Entebbe, profesjonalne przygotowanie wyprawy i opieka nad grupą, noclegi, pełne wyżywienie wraz z napojami do posiłków, transport, opłaty za parki narodowe, bilety wstępu do wszystkich odwiedzanych miejsc, rejsy łodziami, koszt lokalnych imprez kulturowych, praktyczne porady i konsultacje w dziedzinie fotografii podróżniczej.

W cenie nie uwzględniono: biletów lotniczych, opłaty za wizę wschodnioafrykańską (100$ na lotnisku w Entebbe – wiza obejmuje wielokrotny wjazd do Ugandy i Rwandy), ubezpieczenia, ewentualnych napiwków, napojów alkoholowych, tropienia goryli w Parku Narodowym Bwindi (koszt: 600 dolarów za osobę)

UWAGA! Wizę ugandyjską wyrabiamy na miejscu, natomiast o wizę do Rwandy trzeba się uprzednio ubiegać na stronie: https://www.migration.gov.rw/index.php?id=203. Udzielimy wszystkich niezbędnych informacji i pomagamy przy wyrabianiu wizy.

TREŚĆ WYPRAWY:

Podczas niecałych dwóch tygodni zobaczymy, jak wygląda życie w dwóch wielkich stolicach Afryki Wschodniej, które przez wielu Afrykańczyków uznawane są za miejsca idealne. Spędzimy dwa dni na skraju dżungli równikowej, obserwując najbliższe nam genetycznie stworzenia na ziemi – szympansy. Spędzimy z nimi poranek, w samym środku lasu deszczowego, towarzysząc im podczas poszukiwania pożywienia, a także obserwując, jak zawiązują się ich więzy rodzinne, jak opiekują się najmłodszymi członkami stada i walczą między sobą.

Następnie przeniesiemy się w Góry Księżycowe, jedne z najpiękniejszych w Afryce, gdzie poznamy życie lokalnych społeczności, a także odpoczniemy w cieniu czterotysięczników, otoczeni wilgotnym lasem.

Czeka nas też typowe safari na sawannie w Parku Narodowym Królowej Elżbiety. To najlepsze w całej Ugandzie miejsce do obserwowania słoni, hipopotamów, krokodyli, bawołów, a czasem w te rejony zaplątują się też lwy i lamparty.

Odpoczniemy nad tajemniczym jeziorem Bunyonyi, poznając historię jego 29 wysepek. Odwiedzimy też wypędzone kilkadziesiąt lat temu plemię ludzi lasu – Pigmejów Batwa, którzy dopiero uczą się, jak żyć we współczesnym świecie. Poznamy ich życie, sposób w jaki budują domy, a także będziemy świadkami plemiennego tańca i śpiewów.

Po wyjeździe z Ugandy udamy się do Rwandy, państwa o tragicznej historii, wciąż obecnej w oczach mieszkańców. Na dwa dni zatrzymamy się w polskiej misji. Będziemy mogli porozmawiać z ludźmi, którzy przeżyli ludobójstwo i własnymi rękami grzebali pomordowanych. Zobaczymy też, jak wygląda życie misjonarzy w Afryce, odwiedzimy prowadzone przez nich szkołę, przedszkole i szpital. Ostatniego dnia wyjedziemy poza Kigali zobaczyć rwandyjską prowincję.

PROGRAM:

Dzień 1

– lot do Ugandy

– lądowanie w nocy

– zakwaterowanie w hotelu

Dzień 2

– śniadanie

– rejs po jeziorze Victorii

– Kampala-stolica Ugandy

– kolacja

Dzień 3

– śniadanie i wczesny wyjazd w trasę

– około południa dojazd do Parku narodowego Kibale

– lunch

– afrykańskie pola herbaty, gorące źródła

– kolacja w hotelu

– dla chętnych: nocny spacer po lesie

Dzień 4

– śniadanie w hotelu

– TROPIENIE SZYMPANSÓW (8:00) Wchodzimy do dżungli z przewodnikiem i tropimy te najmądrzejsze na świecie zwierzęta. Będziemy mieli możliwość towarzyszenia szympansom podczas porannego poszukiwania pożywienia, wdrapywania się na drzewa, pokazów siły, opieki nad młodymi. Na terenie parku, poza szympansami, mamy możliwość spotkać 11 innych gatunków naczelnych. Jest on także domem dla dzikich słoni i bawołów. Podczas trackingu towarzyszą nam wyspecjalizowani tropiciele, którzy przybliżą nam codzienne życie szympansów.

– obiad i odpoczynek

– spacer do gorących źródeł i na obserwacje ptaków, żyjących na skraju ogromnej dżungli Kibale.

– kolacja

Dzień 5

– śniadanie

– przejazd w góry Rwenzori (UNESCO Heritage). Opuszczamy duszny las równikowy i przenosimy się w góry często nazywane księżycowymi. Panujący tu klimat znacznie bardziej przypomina ten w europejskich Alpach. Zatrzymamy się w najwyżej położonym schronisku prowadzonym przez miejscową społeczność, tuż u szczytu czterotysięcznych masywów. W górach mieszka wiele gatunków ptaków i naczelnych.

– po lunchu wyruszamy na spacer w góry. Odwiedzimy miejscową wioskę, poznamy życie afrykańskich górali, a przy okazji będziemy mieli szanse obserwacji wyjątkowej fauny i flory tego regionu.

– powrót do hotelu i kolacja

Dzień 6

– śniadanie

– przejazd do Parku Narodowego Queen’s Elizabeth. Jest to najbardziej popularny park safari w całej Ugandzie. Podczas jazdy przez zielone sawanny będziemy mieli możliwość zaobserwowania bawołów, słoni, lwów północnowschodniokongijskich, lampartów, a także wielu gatunków antylop. Wybierzemy się na spływ kanałem Kazinga, łączącym dwa jeziora (Lake Edward i Lake George), gdzie z bliska obejrzymy hipopotamy (największe zagęszczenie w całej Afryce) i krokodyle.

– lunch podczas safari

– kolacja w campie na terenie parku, wieczorne ognisko.

Dzień 7

– przejazd nad Jezioro Bunyonyi. Według wielu jest to najpiękniejsze i najbardziej relaksujące miejsce Ugandy. Jezioro ma prawie 2000 m kwadratowych, a na jego powierzchni porozrzucanych jest 29 wysepek. Otoczone dookoła wysokimi górami, to idealne miejsce na chwilę relaksu i wyjątkowo malownicze zachody słońca

– obiad

– wypożyczamy kajaki i płyniemy na Zebra Island -jedną z 29 wysp na jeziorze. Jest ona miejscem dla wielu zebr i antylop.

– kolacja

Dzień 8

– śniadanie

– dzień nad jeziorem – rejs motorówką, wizyta na wyspach, odwiedziny u wypędzonego z dżungli plemienia Batwa (pigmeje) + lunchboxy

– kolacja

Dzień 9

– śniadanie

– Dla chętnych przejazd do rezerwatu Bwindi na TROPIENIE GORYLI górskich. Lunchboxy. Reszta lunch w hotelu. Nieprzenikniony las Bwindi to jedno z dwóch miejsc w Afryce, w którym można spotkać zagrożone wyginięciem goryle górskie. Wyruszamy nad ranem wgłąb dżungli, żeby wytropić jedną z rodzin, a podczas spaceru mamy możliwość obserwowania 120 gatunków ssaków, 346 gatunków ptaów i ponad 200 gatunków motyli. Spotkanie z gorylami, które do złudzenia przypominają nas samych to dla wielu jedne z silniejszych przeżyć w całym życiu.

– kolacja w hotelu

Dzień 10

– śniadanie i przejazd do stolicy Rwandy – Kigali

– lunch w hotelu. Zatrzymamy się w siedzibie polskiej misji w Rwandzie. Od podszewki zobaczymy, jak wygląda życie misjonarzy, odwiedzimy prowadzone przez nich przedszkole, szkołę oraz szpital.

– zwiedzanie miasta, wizyta w Kigali Genocide Memorial.

– kolacja w hotelu

Dzień 11

– Dzień kulturowy na prowincji Rwandy.

Dzień 12

– śniadanie

– przelot do Warszawy z lotniska w Kigali

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *