SAFARI KENIA

 

SAFARI Kenia 2018

slonie-reklama

VIDEO RELACJA Z WYPRAWY styczeń/luty 2019:

 

Celem wyprawy naszej grupy jest poznanie jednego z najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych krajów Afryki. Prawdopodobnie żaden inny kraj na kontynencie afrykańskim, nie oferuje tak wielkiej różnorodności krajobrazu, klimatu i kultury. Ponadto Kenia uważana jest za jedno z najlepszych na świecie miejsc na odbycie safari.

Na obszarze całego kraju znajdziemy niesamowite bogactwo żyjących na swobodzie egzotycznych zwierząt. Ogromna ilość z nich jest gatunkami endemicznymi, niespotykanymi w żadnym innym miejscu na świecie. Słonie, krokodyle, lwy, czarne i białe nosorożce, żyrafy, zebry, gepardy, antylopy, hipopotamy, hieny, bawoły – spotkamy je podczas naszej wyprawy nie tylko w parkach narodowych i rezerwatach ale także na obszarach zamieszkanych przez ludzi. 

Kenia to dzikie zwierzęta, zniewalające, różnorodne krajobrazy ale też barwne wioski zamieszkałe przez żyjące tu od wieków plemiona. Część z nich poznamy osobiście. Udamy się w głąb kontynentu penetrując w dwa tygodnie ważniejsze regiony tego wielkiego kraju. 

masajzdzida_small-1

Oprócz uczestnictwa w safari, zwiedzania Mombasa, noclegu na plantacji herbaty, udziału w kulturowych akcentach podczas pobytu w nieodwiedzanych przez turystów rejonach kraju, rejsu po oceanie będziemy pod koniec naszej wyprawy odpoczniemy na bajkowych plażach nad oceanem Indyjskim. Biały piasek, palmy, ciepła woda oraz tropikalne wyspy to krajobraz okolic Mombasy. Będziemy tam nurkować w akwenach z rafą koralową i podglądać żyjące na wolności delfiny. Nie zapomnimy tej wyprawy do końca życia…

trasa kenia

FILM DOKUMENTALNY Z PIERWSZEJ EDYCJI WYPRAWY DO KENII

 

KENIA „WIELKA MIGRACJA” ==> 29 czerwca -12 lipca 2019. CENA: (bilet lotniczy ok. 3000) + 9300 zł

KENIA „WIELKA MIGRACJA” ==> 4 -17 października 2019. CENA: (bilet lotniczy ok. 2800) + 9700 zł

SAFARI KENIA ==> 24 stycznia – 6 lutego 2020.  CENA: (bilet lotniczy ok. 2800) + 9700 zł

 

Organizator i przewodnik: Dominik Skurzak -DEES CLASSIC LTD. & Etnica Tours & Travels Ltd.

-Współpraca: Etnica Tours & Travels Ltd. (Kenia)

-Liczba uczestników:  7 osób lub w szczególnych przypadkach 12 osób

Z uczestnikami podpisujemy Umowę Cywilno Prawną.

Wyprawa na SAFARI do serca Afryki z autorem National Geographic. Ilość dni: 14 (wraz z przelotem). Lot z jedną przesiadką, nie dłuższy niż 14 godzin w jedną stronę.

W CENIE: Znakomite miejsca noclegowe, 4 dni i 5 nocy na Safari, dodatkowy lokalny przelot lub przejazd nową linią kolejową Nairobi==>Mombasa==> Nairobi, profesjonalne przygotowanie wyprawy i opieka nad grupą, noclegi, pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie), transport (terenowy  Toyota Land Cruiser LONG typu Safari lub VAN Toyota HIACE 4×4 typu „safari”), opłaty za wszystkie parki narodowe, bilety wstępu do odwiedzanych miejsc, rejsy łodziami, promem, koszt lokalnych imprez kulturowych, porady i konsultacje w dziedzinie fotografii podróżniczej.

13568774_884890678306578_3731273420965806282_o

W cenie nie uwzględniono: opłaty za wizę (50$ na lotnisku w Nairobi), kosztu biletu lotniczego Warszawa-Nairobi-Warszawa, ubezpieczenia, ewentualnych napiwków, napojów, napojów alkoholowych.

Link do Audycji w Polskim Radiu – o Kenii opowiada autor wypraw Africa-Point, Dominik Skurzak: http://www.polskieradio.pl/18/4629/Artykul/1645502,Egzotyczna-Kenia

 


 

PROGRAM SAFARI:

Dzień 1

– lot do Nairobi

– lądowanie w nocy lub nad ranem

Dzień 2

– śniadanie w GraceHouse

– Giraffe Center (karmienie żyraf)

– Museum of Karen Blixen (dom autorki powieści „Pożegnanie z Afryką)

– centrum handlowe dla grupy (karty SIM, kantor, sklep spożywczy)

– kolacja w GraceHouse – Bamboo Restaurant (ala carte).

Dzień 3

– śniadanie w GraceHouse i wyjazd w trasę

– lunch w Nakuru

– SAFARI NAKURU – park narodowy położony w centralnej Kenii w Wielkich Rowach Afrykańskim nad płytkim, słonawym jeziorem tektonicznym Nakuru. Z ssaków spotkać można lwy, lamparty, hieny, różne gatunki antylop, gazelę Granta, gazelę Thomsona, dikdika żwawego, koba śniadego. Odradza się populacja nosorożca czarnego, a spotyka się również nosorożca białego. W 1977 roku z zachodniej Kenii sprowadzono żyrafy Rothschilda, które znalazły tu niezłe warunki i zaaklimatyzowały się na tym terenie. W wodach jeziora żyją ryby, mikroskopijne algi i drobne skorupiaki, co przyciąga z kolei tysiące ptaków. Szacuje się, że w szczytowych okresach może tu przebywać do dwóch milionów flamingów.

– kolacja w hotelu

Dzień 4

– śniadanie w hotelu

– SAFARI NAKURU – nosorożce

-12.00- wyjazd do Kericho

– lunchboxy w drodze

– 15.00 Kericho-plantacja herbaty i zwiedzanie fabryki. Kericho –prowincja Rift Valley, u podnóża płaskowyżu wulkanicznego Mau; 36 tys. ośrodek handlowy największego w Afryce regionu uprawy herbaty; suszarnie herbaty

– nocleg na plantacji w Rey’s hotel

– kolacja

Dzień 5

– śniadanie w Rey’s hotel

– 10.00 – wyjazd do Sega, w drodze lunchboxy

– w drodze KOGELO -wizyta w domu i spotkanie z babcią Baracka Obamy

– 18.00 -KOBONDO- wieczór z muzykami oraz tancerzami plemienia Luo

– wystawna kolacja regionalna we wsi Kobondo

Dzień 6

– śniadanie w Kobondo

– wyprawa do lokalnej szkoły, obserwacja życia kenijskiej wsi, wizyta w sierocińcu.

– lunch

– kolacja przy ognisku

Dzień 7

– śniadanie w Kobondo

– 9.00 -wyjazd w kierunku Masai Mara

– lunchboxy w drodze

– 18.00 – kolacja w obozowisku Aruba Mara na granicy rezerwatu Serengeti (Masai Mara).

Dzień 8

-śniadanie w Aruba Mara

– całodzienne SAFARI w Masai Mara (kenijska część rezerwatu Serengeti). W specjalnie przystosowanym terenowym mikrobusie z podnoszonym dachem, dzień obserwacji dzikich zwierząt. Mieszkają tu wszystkie zwierzęta należące do tzw. Wielkiej Piątki. Żyje tu 3000 słoni, wiele lwów, lamparty, gepardy, a nawet powoli odbudowująca się populacja czarnych nosorożców. Są też hipopotamy, krokodyle, strusie afrykańskie oraz setki gatunków innych ptaków. Pofalowana sawanna jest także domem dla antylop, gazeli, bawołów i żyraf.

– lunchboxy na terenie rezerwatu.

– wizyta w Talek Village, wiosce Masajskiej. Pokaz plemiennych tańców i śpiewów.

– kolacja w obozowisku Aruba Mara.

Day 9

– śniadanie.

– 9.00 Odjazd w stronę Nairobi a następnie w kierunku granicy z Tanzanią. Lunchboxy w drodze. Wieczór i nocleg na granicy parku Amboseli (rezerwat dzikich zwierząt z przewagą słoni z panoramą Kilimandżaro).

– 18.00 Kolacja w AA Lodges. Nocleg w przepięknym kompleksie AA Lodges Amboseli (http://aalodges.com/aa-lodges/aa-amboseli/) ze zjawiskowym widokiem na Kilimandżaro – najwyższą górę w Afryce.

Dzień 10

– 8.00 -SAFARI w Parku Narodowym Amboseli. Miejsce położone na granicy z Tanzanią słynie z dużej różnorodności ptaków (ok. 50 gat.). Park zamieszkany jest przez ogromne stada słoni. Ponadto żyją tu między innymi hipopotamy, nosorożce, bawoły, żyrafy, lamparty, pawiany, hieny i szakale. Teren parku obejmuje południowo-zachodnie stoki góry Kilimandżaro.

– lunch w hotelu

– ponowny wjazd do rezerwatu na zjawiskowy zachód słońca wśród dzikich zwierząt i z tłem Kilimandżaro.

– Kolacja w hotelu

Dzień 11

– śniadanie

– wyjazd w stronę Nairobi

– lunchboxy w drodze

– odlot z lotniska w Nairobi do Mombasa

– dojazd do hotelu w Diani Beach

– kolacja

Dzień 12

– śniadanie

– odjazd w kierunku granicy z Tanzanią na SAFARI MORSKIE -Wasini

– kolacja w Diani Beach.

Dzień 13

– śniadanie w hotelu

– zwiedzanie Mombasy, Fort Jesus, Stare Miasto Mombasy ze sklepami z rękodziełem

– lunch

– odlot z lotniska Mombasa do Nairobi

Dzień 14

– nocny lot do Europy

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *