SAFARI KENIA

 

SAFARI Kenia 2018

slonie-reklama

Celem wyprawy naszej grupy jest poznanie jednego z najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych krajów Afryki. Prawdopodobnie żaden inny kraj na kontynencie afrykańskim, nie oferuje tak wielkiej różnorodności krajobrazu, klimatu i kultury. Ponadto Kenia uważana jest za jedno z najlepszych na świecie miejsc na odbycie safari.

Na obszarze całego kraju znajdziemy niesamowite bogactwo żyjących na swobodzie egzotycznych zwierząt. Ogromna ilość z nich jest gatunkami endemicznymi, niespotykanymi w żadnym innym miejscu na świecie generic diflucan australia. Słonie, krokodyle, lwy, czarne i białe nosorożce, żyrafy, zebry, gepardy, antylopy, hipopotamy, hieny, bawoły – spotkamy je podczas naszej wyprawy nie tylko w parkach narodowych i rezerwatach ale także na obszarach zamieszkanych przez ludzi. 

Kenia to dzikie zwierzęta, zniewalające, różnorodne krajobrazy ale też barwne wioski zamieszkałe przez żyjące tu od wieków plemiona. Część z nich poznamy osobiście. Udamy się w głąb kontynentu penetrując w dwa tygodnie ważniejsze regiony tego wielkiego kraju. 

masajzdzida_small-1

Oprócz uczestnictwa w safari, zwiedzania Nairobi i Mombasa, noclegu na plantacji herbaty, udziału w kulturowych akcentach, rejsów po jeziorach i oceanie będziemy pod koniec naszej wyprawy wypoczywać na bajkowych plażach nad oceanem Indyjskim. Biały piasek, palmy, ciepła woda oraz tropikalne wyspy to krajobraz okolic Mombasy. Będziemy tam nurkować w akwenach z rafą koralową i podglądać żyjące na wolności delfiny. Nie zapomnimy tej wyprawy do końca życia…

trasa kenia

FILM DOKUMENTALNY Z PIERWSZEJ EDYCJI WYPRAWY DO KENII

 

KENIA ==> 24 czerwca- 6 lipca 2018. CENA: (bilet lotniczy) + 8900 zł

KENIA ==> 3-16 października 2018. CENA: (bilet lotniczy 2700) + 9300 zł

KENIA FERIE ZIMOWE==> 25 stycznia – 8 lutego 2019.  CENA: (bilet lotniczy ok. 2700) + 9300 zł

Organizator i przewodnik: Dominik Skurzak -DEES CLASSIC LTD. & Etnica Tours & Travels Ltd.

UWAGA! Autor projektu wypraw do Afryki jest zawsze obecny z grupą od pierwszego do ostatniego dnia każdej wyprawy.

-Współpraca: Etnica Tours & Travels Ltd. (Kenia)

-Liczba uczestników: maximum 7 osób

Z uczestnikami podpisujemy Umowę Cywilno Prawną.

Wyprawa na SAFARI do serca Afryki z autorem National Geographic. Liczba uczestników: 7 osób. Ilość dni: 14 (wraz z przelotem). Lot z jedną przesiadką, nie dłuższy niż 12 godzin w jedną stronę.

W cenie: 4 dni i 5 nocy na Safari, dodatkowy lokalny przelot lub przejazd nową linią kolejową Nairobi==>Mombasa==> Nairobi, profesjonalne przygotowanie wyprawy i opieka nad grupą, noclegi, pełne wyżywienie wraz z napojami do posiłków, transport (terenowy  Toyota Land Cruiser LONG typu Safari), opłaty za parki narodowe, bilety wstępu do wszystkich odwiedzanych miejsc, rejsy łodziami, promem, koszt lokalnych imprez kulturowych, porady i konsultacje w dziedzinie fotografii podróżniczej.

13568774_884890678306578_3731273420965806282_o

W cenie nie uwzględniono: opłaty za wizę (50$ na lotnisku w Nairobi), kosztu biletu lotniczego Warszawa-Nairobi-Warszawa, ubezpieczenia, ewentualnych napiwków, napojów, napojów alkoholowych.

IMG_0038 2

Link do Audycji w Polskim Radiu – o Kenii opowiada autor wypraw Africa-Point, Dominik Skurzak: http://www.polskieradio.pl/18/4629/Artykul/1645502,Egzotyczna-Kenia


 

PROGRAM SAFARI:

Dzień 1

– lot do Nairobi

– lądowanie w nocy

Dzień 2

– śniadanie w GraceHouse

– Giraffe Center (karmienie żyraf)

– Museum of Karen Blixen (dom autorki powieści „Pożegnanie z Afryką)

– centrum handlowe dla grupy (karty SIM, kantor, sklep spożywczy)

– kolacja w GraceHouse – Bamboo Restaurant (ala carte).

Dzień 3

– śniadanie w GraceHouse i wyjazd w trasę

– lunch w Nakuru

– SAFARI NAKURU – park narodowy położony w centralnej Kenii w Wielkich Rowach Afrykańskim nad płytkim, słonawym jeziorem tektonicznym Nakuru. Z ssaków spotkać można lwy, lamparty, hieny, różne gatunki antylop, gazelę Granta, gazelę Thomsona, dikdika żwawego, koba śniadego. Odradza się populacja nosorożca czarnego, a spotyka się również nosorożca białego. W 1977 roku z zachodniej Kenii sprowadzono żyrafy Rothschilda, które znalazły tu niezłe warunki i zaaklimatyzowały się na tym terenie. W wodach jeziora żyją ryby, mikroskopijne algi i drobne skorupiaki, co przyciąga z kolei tysiące ptaków. Szacuje się, że w szczytowych okresach może tu przebywać do dwóch milionów flamingów.

– kolacja w hotelu

Dzień 4

– śniadanie w hotelu

– SAFARI NAKURU – nosorożce

-12.00- wyjazd do Kericho

– lunchboxy w drodze

– 15.00 Kericho-plantacja herbaty i zwiedzanie fabryki. Kericho –prowincja Rift Valley, u podnóża płaskowyżu wulkanicznego Mau; 36 tys. ośrodek handlowy największego w Afryce regionu uprawy herbaty; suszarnie herbaty

– nocleg na plantacji w Rey’s hotel

– kolacja

Dzień 5

– śniadanie w Rey’s hotel

– 10.00 – wyjazd do Sega, w drodze lunchboxy

– w drodze KOGELO -wizyta w domu i spotkanie z babcią Baracka Obamy

– 18.00 -KOBONDO- wieczór z muzykami oraz tancerzami plemienia Luo

– wystawna kolacja regionalna we wsi Kobondo

Dzień 6

– śniadanie w Kobondo

– wyprawa do lokalnej szkoły, obserwacja życia kenijskiej wsi, wizyta w sierocińcu.

– lunch

– kolacja przy ognisku

Dzień 7

– śniadanie w Kobondo

– 9.00 -wyjazd w kierunku Masai Mara

– lunchboxy w drodze

– 18.00 – kolacja w obozowisku Aruba Mara na granicy rezerwatu Serengeti (Masai Mara).

Dzień 8

-śniadanie w Aruba Mara

– całodzienne SAFARI w Masai Mara (kenijska część rezerwatu Serengeti). W specjalnie przystosowanym terenowym mikrobusie z podnoszonym dachem, dzień obserwacji dzikich zwierząt. Mieszkają tu wszystkie zwierzęta należące do tzw. Wielkiej Piątki. Żyje tu 3000 słoni, wiele lwów, lamparty, gepardy, a nawet powoli odbudowująca się populacja czarnych nosorożców. Są też hipopotamy, krokodyle, strusie afrykańskie oraz setki gatunków innych ptaków. Pofalowana sawanna jest także domem dla antylop, gazeli, bawołów i żyraf.

– lunchboxy na terenie rezerwatu.

– wizyta w Talek Village, wiosce Masajskiej. Pokaz plemiennych tańców i śpiewów.

– kolacja w obozowisku Aruba Mara.

Day 9

– śniadanie.

– 9.00 Odjazd w stronę Nairobi a następnie w kierunku granicy z Tanzanią. Lunchboxy w drodze. Wieczór i nocleg na granicy parku Amboseli (rezerwat dzikich zwierząt z przewagą słoni z panoramą Kilimandżaro).

– 18.00 Kolacja w AA Lodges. Nocleg w przepięknym kompleksie AA Lodges Amboseli (http://aalodges.com/aa-lodges/aa-amboseli/) ze zjawiskowym widokiem na Kilimandżaro – najwyższą górę w Afryce.

Dzień 10

– 8.00 -SAFARI w Parku Narodowym Amboseli. Miejsce położone na granicy z Tanzanią słynie z dużej różnorodności ptaków (ok. 50 gat.). Park zamieszkany jest przez ogromne stada słoni. Ponadto żyją tu między innymi hipopotamy, nosorożce, bawoły, żyrafy, lamparty, pawiany, hieny i szakale. Teren parku obejmuje południowo-zachodnie stoki góry Kilimandżaro.

– lunch w hotelu

– ponowny wjazd do rezerwatu na zjawiskowy zachód słońca wśród dzikich zwierząt i z tłem Kilimandżaro.

– Kolacja w hotelu

Dzień 11

– śniadanie

– wyjazd w stronę Nairobi

– lunchboxy w drodze

– odlot z lotniska w Nairobi do Mombasa

– dojazd do hotelu w Diani Beach

– kolacja

Dzień 12

– śniadanie

– odjazd w kierunku granicy z Tanzanią na SAFARI MORSKIE -Wasini

– kolacja w Diani Beach.

Dzień 13

– śniadanie w hotelu

– zwiedzanie Mombasy, Fort Jesus, Stare Miasto Mombasy ze sklepami z rękodziełem

– lunch

– odlot z lotniska Mombasa do Nairobi

– kolacja na lotnisku

Dzień 14

– nocny lot do Europy

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *