ZAGADKI AFRYKI (video-odpowiedzi)

„Wycieczki do Afryki? Nie… to ekscytujące wyprawy do prawdy o człowieku. Podróżnikiem nie jest się z wyboru. Podróżowanie to potrzeba wynikająca z ciekawości. Podróż nie bierze się z chęci zmiany miejsca aby trochę wypocząć, oderwać się od codzienności i zrobić fajne zdjęcie. To jest wewnętrzna tęsknota za dotknięciem innych światów. Nie przyrodniczych jednak. Idzie o światy zamknięte w duszach spotkanych na drodze ludzi” 

Dominik Skurzak

 

Poniżej serdecznie zapraszamy na nasz VLOG, gdzie postaramy się odpowiadać na zadawane nam przez Was, powtarzające się pytania.

 

ZAGADKI AFRYKI (2) „Jak się bawi Gambia?”

…akurat mamy weekend a pytacie często o to, „czy” i „jak” bawi się współczesna afrykańska młodzież w miastach. No to pokażemy Wam coś, czego zwykły turysta z wycieczki do Gambii raczej nie doświadczy. Czemu? Po pierwsze – nie ma skąd się dowiedzieć, że takie imprezy się odbywają, gdzie się odbywają i jak tam dotrzeć. A to co dziś chcemy Wam króciutko pokazać, jest właśnie dla młodzieży gambijskiej jedną z najbardziej atrakcyjnych form imprezowania. Po drugie – lokalizacja. Wszystko co autentyczne, oddalone jest oczywiście o wiele kilometrów od turystycznych grajdołków, skrojonych pod białych przyjezdnych…a to, co dzieje się w wygodnych enklawach turystycznych to nie jest ta Afryka, którą chcemy przed Wami odkrywać. Pozdrowienia! 

PS: Przepraszamy za nie najlepszą jakość dźwięku z koncertu. Gdyby ktoś z Was chciał kiedyś zorganizować tu jakąś imprezę to pamiętajcie o jednym – Gambijczykom nawet najohydniejszy „charchot” z głośnika nigdy nie przeszkodzi w dobrej zabawie. 

 

 

 

 

 

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *