ORGANIZATOR

wystawa plansza info_jpg

Dominik Skurzak – wychowany w Afryce fotoreporter, dziennikarz, publicysta i wydawca. Autor National Geographic. Laureat publikacji przewodnikowej „Gambia-Kraina Uśmiechu” (współautorzy Magdalena i Sergiusz Pinkwart). Książka nagrodzona I miejscem za przewodnik ilustrowany na Międzynarodowych Targach Książki w maju 2015 w Warszawie (wydawnictwo National Geographic) visit this site right here.

W latach 2000-2005 oficjalny fotograf XIV i XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przez 12 lat (2000-2011) kieruje działem kultury w angielskojęzycznym tygodniku The Warsaw Voice, specjalizując się jednocześnie w fotografii prasowej i artystycznej. Autor wystaw fotograficznych (Polska, Litwa, Włochy, Japonia).  Czerwiec 2007- pełna obsługa fotograficzna XIII Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie dla mediów japońskich. 2006 obsługa fotograficzna festiwalu Mozartowskiego „La Folle Journee au Japon” w Tokio a wiosną 2010 pierwszej polskiej edycji tego samego festiwalu w Warszawie. Oficjalny fotoreporter The Warsaw Voice podczas uroczystości pogrzebowych Jana Pawła II w Watykanie w roku 2005.

Wydawca wielu publikacji albumowych w tym albumów fotograficznych ze zdjęciami dokumentującymi XV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina (wydanie w Polsce i Japonii).

Od roku 2012 zajmuje się głównie fotografią podróżniczą, poruszającą tematykę odmienności kulturowej pomiędzy mieszkańcami kontynentów Europy, Azji i Afryki.

Pracował/pracuje m.in. dla: National Geographic, Getty Images, Reuters, The Warsaw Voice, Die Welt, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Fakt, Haaretz, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ambasada Tajlandii w Polsce, BRE Bank, PKO S.A., Orange, Ernest & Young, Nationale Nederlanden, Squire Sanders, Yamaha-Japan, Kawai-Japan, Caritas-Polska, Swiss Air, Europcar, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Instytut Adama Mickiewicza, TV ARTE, Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, PCK, Chopin Piano Music Magazine-Japan, Grupa Mocarta, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru Mru.

Prywatna strona Internetowa autora: www.dominikskurzak.wordpress.com

PHOTO GALLERY: https://www.flickr.com/photos/102098462@N04/sets/

(Poniżej wywiady telewizyjne z autorem wypraw do Afryki – Dominikiem Skurzakiem)

WSPÓŁPRACA:

—————————————————————————-

Etnica Tours and Travels – kenijska firma lokalna, która oferuje obsługę turystyczną od rezerwacji hotelu, odbioru z lotniska, przejazdów z/do hotelu i od/z miejsca trwania konferencji po wycieczki krajoznawczo-turystyczne z programem animacyjnym dla klientów indywidualnych jak również firm.

—————————————————————————

Discovery Tours – No.2, Bamboo Drive, Bijilo, P.O. Box 2915, Serrekunda, The Gambia, West Africa.
Telephone: +220 4466950, Facsimile: +220 4466307, Email: info@discoverytours.gm

—————————————————————————

Uważam, że podróżnikiem nie jest się z wyboru. Ja nim nie jestem. Moje podróżowanie to silna potrzeba płynąca z ciekawości do innego świata, z którą się urodziłem. Można by rzec, że wewnętrzny przymus. Każda z moich ponad stu podróży, jakie mam za sobą, nie wynikała z chęci zmiany miejsca aby trochę wypocząć, oderwać się od codzienności i zrobić fajne zdjęcie. To jest wewnętrzna tęsknota za dotknięciem innych wymiarów istnienia. Tęsknota za poznaniem i zrozumieniem. Tęsknota za spotkaniem, człowiekiem, kształtami, zapachami i kolorami. Wreszcie ważna tęsknota za refleksją, która zdejmuje kolejne zasłony z oczu uważnego obserwatora.

Nie chodzi mi w moich podróżach o odmienność przyrodniczą, egzotykę i cały prestiż, jaki przyklejono do podróżnictwa. Idzie mi głównie o światy zamknięte w duszach spotkanych na drodze ludzi. W tych światach dopiero znajduję odpowiedzi, które zawsze przychodzą w ciszy. Poza płynącym czasem. W rozpalonym afrykańskim kurzu lub w śmierdzącym stęchlizną azjatyckim powietrzu. Z dala od turystycznych szlaków i cywilizacyjnego bełkotu. Moje odpowiedzi na pytania najważniejsze, spływają z zasysającej mnie otchłani świata.

Zabierając swoje małe grupy do Afryki, zależy mi zawsze aby podczas naszej wyprawy umożliwić uczestnikom dotykanie prawdy o miejscu, do którego przylecieliśmy. Prawdy czasem bolesnej i brzydkiej. Ale jakże często jest to wzruszająca prawda o pięknie człowieka. Staram się nie narzucać nikomu swojej wersji widzenia świata. Ludzie pragną rozmowy z samym sobą. Szczerej i poważnej. Bombardowanie pancernych stereotypów odbywa się u każdego z osobna. W najgłębszych zakamarkach serca. I nic już później nie jest takie samo…

….zapraszam do Afryki

DOMINIK SKURZAK

 

GAMBIA_3D_MIEKKA_360x600

Przewodnik po Gambii. Książka nagrodzona I miejscem za przewodnik ilustrowany na Międzynarodowych Targach Książki w maju 2015 w Warszawie (wydawnictwo National Geographic).

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *