EXPEDYCJA GWINEA (Conakry)

Wyprawa do Gwinei to ekscytująca podróż do autentycznych sytuacji, miejsc i kultury Afryki zachodniej. Expedycja jest adresowana wyłącznie do podróżników, którzy są gotowi na trudy wyprawy, wynagradzane pięknymi przeżyciami, które pamięta się do końca życia. To nie jest wycieczka krajoznawcza. To trud warty wyrzeczeń

15181252_1000990780029900_6465870956236468450_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Będziemy przeprawiać się przez rzeki, podążać godzinami w tumanach afrykańskiego kurzu, jeść, tańczyć z tubylcami i zapominać co to jest czas. Odczujemy na własnej skórze co oznacza życie bez prądu, jak wygląda codzienne życie  plemion i co zyskujemy a co tracimy żyjąc w naszej luksusowej, „kanapowej” cywilizacji. Podczas wspólnej wyprawy dotkniemy czarnego lądu tak blisko, jak to tylko możliwe. Nie raz zdarzy się, że małe dzieci na nasz widok uciekać będą z płaczem do swoich mam. Będziemy w miejscach, gdzie mali tubylcy nie widzieli białego człowieka nigdy. Lecimy tam by przeżyć przygodę życia. Tam dokąd dotrzemy, Afryki nie da się tylko zobaczyć. Staniemy się jej częścią.

15241774_1000676370061341_6025432778990512626_n

GWINEA: Bezpieczna dla podróżujących. Serdeczna i autentyczna część Afryki. Jest tym zakątkiem kontynentu do którego nie dotarła w zasadzie cywilizacja. O ile w stolicy kraju -Conakry istnieje solidna infrastruktura miejska, to Afryka jakiej doświadczymy na prowincji Gwinei jest podróżą w czasie o ponad sto lat wstecz. Koszmarne drogi, trud życia bez wygód i prawdziwość życia tubylców. Po to doświadczenie wyprawiamy się na ten cywilizacyjny koniec świata. Gwinea to absolutna mekka techniki gry na bębnach. To jest miejsce, o którego odwiedzeniu marzą entuzjaści gry na djembe. Będziemy tam na własne oczy i uszy doświadczać tego wszystkiego co stworzyła cywilizacja Afryki.  Cywilizacja, która w tamtej części tego wielkiego kontynentu muzykę bębnów doprowadziła do doskonałości.

baro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


SZCZEPIENIA: Na terenie Gwinei nie występują w obecnym czasie żadne epidemie i choroby. Żółta książeczka szczepień nie jest wymagana na granicy ale na wszelki wypadek warto zabrać ten dokument ze sobą. Zwyczajowo przed podróżą do Afryki podróżnicy szczepią się na żółtą febrę, dur brzuszny oraz żółtaczkę A i B. Zaleca się stosowania profilaktyki antymalarycznej. Większość podróżników stosuje dobrej jakości repelenty. Można stosować też popularne tabletki Malarone.


UCZESTNICY SAMI DECYDUJĄ JAKI SPOSÓB PROFILAKTYKI ANTYMALARYCZNEJ ZASTOSUJĄ. KAŻDY Z UCZESTNIKÓW POWINIEN SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ODPOWIEDNIĄ PLACÓWKĄ MEDYCZNĄ W CELU KONSULTACJI PRZED WZIĘCIEM UDZIAŁU W WYPRAWIE


WIZA: Przed lotem musimy dokonać formalności wizowych. W Polsce nie ma ambasady Gwinei. Organizator uda się osobiście z Państwa paszportami do Berlina w celu wyrobienia wiz dla uczestników wyprawy. Ważne aby na miesiąc przed lotem udostępnić na przynajmniej tydzień Paszport organizatorowi w celu dokonania formalności wizowej.

FILM Z OSTATNIEJ WYPRAWY DO GWINEI:

Warunek umieszczenia uczestnika na liście – wpisowe na zakup przelotu 3000 zł (przelewem na konto, kwota zaliczki jest automatycznie opłatą za przelot i w momencie jej wpłaty wykupione zostaje miejsce w samolocie). Przed zaksięgowaną wpłatą zawierana jest z uczestnikami umowa cywilno prawna (do wglądu wysyłamy mailem treść Umowy przed dokonaniem wpłaty. Zapytaj o wzór umowy kliknij ==> dominik@africa-point.com)

mapa gwinea route

 


EXPEDYCJA GWINEA (Conakry) ==> 22 – 30 lutego 2021, CENA za uczestnictwo 6800 zł,  (+ bilety lotnicze ok. 3000 PLN)


W RAMACH CENY ZAPEWNIAMY:

– profesjonalną, organizację bezpiecznej wyprawy i opiekę nad grupą (autor National Geographic -Dominik Skurzak wraz z osobami towarzyszącymi)

– koszty noclegów

– pełne wyżywienie (3 posiłki i napoje)

– transport podczas trwania całej wyprawy (duży samochód terenowy)

– rejsy łodziami

– transfer z lotniska i na lotnisko w Conakry

– dla chętnych konsultacje i porady w dziedzinie fotografii podróżniczej

Podana cena jest ceną końcową: wliczono koszty, takie jak: transport lokalny, pełny program, pełne wyżywienie wraz z wodą butelkowaną bez ograniczeń, noclegi. Cena biletu lotniczego waha się i najczęściej koszt zakupu to 2700 PLN do 3300 PLN.

Cena wyprawy nie obejmuje: napojów alkoholowych i gazowanych, kosztu wizy do Gwinei Conakry, ewentualnych napiwków, ubezpieczenia.


Organizator i przewodnicy: Dominik Skurzak (autor National Geographic), lokalny przewodnik plemienia Malinke oraz kierowca.

UWAGA! Autor projektu wypraw do Afryki jest zawsze obecny z grupą od pierwszego do ostatniego dnia każdej wyprawy.

CZAS TRWANIA: 9 dni wraz z przelotem

LICZBA OSÓB: maximum 5

taniec

 

 

zachod_1

 

 

gwinejka_small


Będziemy również w wiosce, gdzie nakręcono powyższy film. Gwinea to mekka muzyki bębnów. Nigdzie na świecie techniki gry na djembe nie doprowadzono do takiej doskonałości jak w Gwinei Conakry


PROGRAM:

Dzień 1 – Przelot z Warszawa Okęcie do Conakry (stolica Gwinei). Start 7.20. Lądowanie około godz. 19.00. Kolacja. Nocleg w dobrym standardzie hotelu w stolicy.

Dzień 2– Śniadanie w hotelu. Przejazd do wioski Sangbarala w okolicach Kankan (region plemienia Malinke). Kolacja i nocleg w afrykańskich chatach.

sangbarala

Dzień 3 – Śniadanie afrykańskie. Dzień z życia w afrykańskiej wiosce. Męska część uczestników spędza pół dnia z codziennych zajęć z mężczyznami. Kobiety idą do codziennych prac z kobietami. Obiad. Wyjazd i uczestnictwo w afrykańskim weselu lub innej autentycznej plemiennej uroczystości.. niepowtarzalne przeżycie!

patrzy

Dzień 4 – Śniadanie. Podróż do kopalni złota. Połowa wioski w której mieszkamy trudni się wydobyciem złota. Jak trudne i niebezpieczne to zajęcie widzimy na własne oczy… Obiad w wiosce. Podróż do wioski Baro, gdzie nakręcono materiał do filmu FOLI. Kolacja i wieczorne życie wioski.

kopalnia9_small

Dzień 5 – Śniadanie.Wizyta na afrykańskim targu. Warsztaty gry na Djembe. Obiad w wiosce. Wieczór muzyczny. Podczas występu uczestniczymy w autentycznych występach plemienia Malinke.

15219554_1004388496356795_6278102530846034565_n

Dzień 6 – Wczesne śniadanie i wyjazd w stronę Conakry – pod wieczór docieramy na piękną wyspę Roume oddaloną parę kilometrów od stolicy. Kolacja. Nocleg na wyspie.

Dzień 7– Śniadanie. Relaks i dzień na wyspie. Kolacja i nocleg.

15292900_1250150655055771_1353107998_o

Dzień 8 – Śniadanie. Rejs łodzią do stolicy. Zwiedzanie Conakry, targ rękodzieła. Obiad. Odlot do Europy.

conackry2

Dzień 9 – lądowanie na lotnisku Warszawa-Okęcie.

 


Chcesz zapytać o dostępność miejsc w wybranym terminie lub przeżyć afrykańską przygodę w swoim gronie, poza ustalonymi terminami?

kliknij ==> dominik@africa-point.com

lub zadzwoń:


powyżej: warsztaty muzyczne podczas trwania wyprawy

powyżej: koniec wyprawy - wyspa Roume
About the Author

Leave a Reply

*