SAFARI KENIA

 

 

SAFARI Kenia 2019/2020

slonie-reklamaVIDEO RELACJA Z WYPRAWY lipiec 2019:

Celem wyprawy naszej grupy jest poznanie jednego z najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych krajów Afryki. Prawdopodobnie żaden inny kraj na kontynencie afrykańskim, nie oferuje tak wielkiej różnorodności krajobrazu, klimatu i kultury. Ponadto Kenia uważana jest za jedno z najlepszych na świecie miejsc na odbycie safari

Na obszarze całego kraju znajdziemy niesamowite bogactwo żyjących na swobodzie egzotycznych zwierząt. Ogromna ilość z nich jest gatunkami endemicznymi, niespotykanymi w żadnym innym miejscu na świecie. Słonie, krokodyle, lwy, czarne i białe nosorożce, żyrafy, zebry, gepardy, antylopy, hipopotamy, hieny, bawoły – spotkamy je podczas naszej wyprawy nie tylko w parkach narodowych i rezerwatach ale także na obszarach zamieszkanych przez ludzi. 

Kenia to dzikie zwierzęta, zniewalające, różnorodne krajobrazy ale też barwne wioski zamieszkałe przez żyjące tu od wieków plemiona. Część z nich poznamy osobiście. Udamy się w głąb kontynentu penetrując w dwa tygodnie ważniejsze regiony tego wielkiego kraju. 

masajzdzida_small-1

Oprócz uczestnictwa w safari, zwiedzania Mombasa, noclegu na plantacji herbaty, udziału w kulturowych akcentach podczas pobytu w nieodwiedzanych przez turystów rejonach kraju, rejsu po oceanie i uczestniczeniu w wielu innych autentycznych sytuacjach, będziemy pod koniec naszej wyprawy odpoczywać przy bajkowych plażach nad oceanem Indyjskim. Biały piasek, palmy, ciepła woda oraz tropikalne wyspy to krajobraz okolic Mombasy. Będziemy tam nurkować w akwenach z rafą koralową i podglądać żyjące na wolności delfiny. Nie zapomnimy tej wyprawy do końca życia…

trasa keniaFILM DOKUMENTALNY Z PIERWSZEJ EDYCJI WYPRAWY DO KENII:

 


SAFARI KENIA ==> 24 stycznia – 6 lutego 2020. CENA: (bilet lotniczy ok. 2800) + 9800 zł (koszty uczestnictwa)


KENIA „WIELKA MIGRACJA” ==> 20 czerwca – 3 lipca 2020. CENA (bilet lotniczy ok. 3000 zł) + 9700 zł (koszty uczestnictwa)


KENIA „WIELKA MIGRACJA” ==> 2 – 15 października 2020. CENA: (bilet lotniczy ok. 3000) + 9700 zł (koszty uczestnictwa)


SAFARI KENIA (FERIE ZIMOWE) ==> 18 – 31 stycznia 2021. CENA: (bilet lotniczy ok. 2800) + 9800 zł (koszty uczestnictwa)


Organizator i przewodnik: Dominik Skurzak – DEES CLASSIC LTD. & Etnica Tours & Travels Ltd.

Współpraca: Etnica Tours & Travels Ltd. (Kenia)

Liczba uczestników:  7 osób (w szczególnych przypadkach 11 osób)

Z uczestnikami podpisujemy Umowę Cywilno Prawną.

Ilość dni: 14 (wraz z przelotem). Szybki dolot z jedną przesiadką (nie dłuższy niż 20 godzin podróży w jedną stronę!).


W CENIE:

 • komfortowe i “butikowe” miejsca noclegowe (pokoje dwuosobowe lub jednoosobowe)
 • 4 dni i 5 nocy na Safari,
 • dodatkowy lokalny przelot lub przejazd nową linią kolejową Nairobi==>Mombasa==> Nairobi,
 • profesjonalne przygotowanie wyprawy i opieka nad grupą,
 • pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie),
 • woda butelkowana bez ograniczeń,
 • transport (terenowy Toyota Land Cruiser LONG typu Safari lub VAN Toyota HIACE 4×4 typu “safari”),
 • opłaty za wszystkie parki narodowe,
 • bilety wstępu do wszystkich odwiedzanych miejsc,
 • koszt rejsów łodziami i promem,
 • koszt lokalnych wypraw i imprez kulturowych,
 • porady i konsultacje w dziedzinie fotografii podróżniczej.

13568774_884890678306578_3731273420965806282_o

W CENIE NIE UWZGLĘDNIONO: 

 • opłaty za wizę (50$ na lotnisku w Nairobi),
 • kosztu biletu lotniczego Warszawa-Nairobi-Warszawa,
 • ubezpieczenia,
 • napiwków,
 • napojów gazowanych i napojów alkoholowych
 • ewentualnej dopłaty za pokój jednoosobowy (€600)


Link do Audycji w Polskim Radiu – o Kenii opowiada autor wypraw Africa-Point, Dominik Skurzak: http://www.polskieradio.pl/18/4629/Artykul/1645502,Egzotyczna-Kenia


 

PROGRAM SAFARI:

Dzień 1

– lot do Nairobi

– lądowanie w nocy lub nad ranem

Dzień 2

– śniadanie w luksusowym Swiss Lenana Hotel ****

– Giraffe Center (karmienie żyraf)

– Museum of Karen Blixen (dom autorki powieści „Pożegnanie z Afryką)

– centrum handlowe dla grupy (karty SIM, kantor, sklep spożywczy)

– kolacja w Swiss Lenana Hotel.

Dzień 3

– śniadanie  i wyjazd w trasę

– lunch w Nakuru

– SAFARI NAKURU – park narodowy położony w centralnej Kenii w Wielkich Rowach Afrykańskim nad płytkim, słonawym jeziorem tektonicznym Nakuru. Z ssaków spotkać można lwy, lamparty, hieny, różne gatunki antylop, gazelę Granta, gazelę Thomsona, dikdika żwawego, koba śniadego. Odradza się populacja nosorożca czarnego, a spotyka się również nosorożca białego. W 1977 roku z zachodniej Kenii sprowadzono żyrafy Rothschilda, które znalazły tu niezłe warunki i zaaklimatyzowały się na tym terenie. W wodach jeziora żyją ryby, mikroskopijne algi i drobne skorupiaki, co przyciąga z kolei tysiące ptaków. Szacuje się, że w szczytowych okresach może tu przebywać do dwóch milionów flamingów.

– kolacja w hotelu

Dzień 4

– śniadanie w hotelu

– SAFARI NAKURU – nosorożce

-12.00- wyjazd do Kericho

– lunchboxy w drodze

– 15.00 Kericho-plantacja herbaty i zwiedzanie fabryki. Kericho –prowincja Rift Valley, u podnóża płaskowyżu wulkanicznego Mau; 36 tys. ośrodek handlowy największego w Afryce regionu uprawy herbaty

– nocleg w kolonialnej willi na plantacji herbaty

– kolacja

Dzień 5

– śniadanie w Rey’s hotel

– 10.00 – wyjazd do Sega, w drodze lunchboxy

– w drodze KOGELO -wizyta w domu i spotkanie z babcią Baracka Obamy

– 18.00 KOBONDO – wieczór z muzykami oraz tancerzami plemienia Luo

– regionalna kolacja w wiosce

– nocleg w afrykańskich chatach Luo

Dzień 6

– śniadanie w Kobondo

– wyprawa do lokalnej szkoły, obserwacja życia kenijskiej wsi, wizyta w sierocińcu.

– lunch

– kolacja przy ognisku

Dzień 7

– śniadanie w Kobondo

– 9.00 -wyjazd w kierunku Masai Mara

– lunchboxy w drodze

– 18.00 – kolacja w przepięknym, urokliwym obozowisku Aruba Mara 10 metrów od granicy rezerwatu Serengeti (Masai Mara).

Dzień 8

-śniadanie w Aruba Mara

– całodzienne SAFARI w Masai Mara (kenijska część rezerwatu Serengeti). W specjalnie przystosowanym terenowym mikrobusie z podnoszonym dachem, dzień obserwacji dzikich zwierząt. Mieszkają tu wszystkie zwierzęta należące do tzw. Wielkiej Piątki. Żyje tu 3000 słoni, wiele lwów, lamparty, gepardy, a nawet powoli odbudowująca się populacja czarnych nosorożców. Są też hipopotamy, krokodyle, strusie afrykańskie oraz setki gatunków innych ptaków. Pofalowana sawanna jest także domem dla antylop, gazeli, bawołów i żyraf.

– lunchboxy na terenie rezerwatu.

– kolacja w obozowisku Aruba Mara.

Day 9

– śniadanie.

– 9.00 Odjazd w stronę Nairobi a następnie w kierunku granicy z Tanzanią. Lunchboxy w drodze. Wieczór i nocleg na granicy parku Amboseli (rezerwat dzikich zwierząt z przewagą słoni z panoramą Kilimandżaro).

– 18.00 Kolacja i nocleg w komfortowym kompleksie AA Lodges Amboseli (http://aalodges.com/aa-lodges/aa-amboseli/). Znakomita kuchnia i zjawiskowy widok na Kilimandżaro – najwyższą górę w Afryce.

Dzień 10

– 8.00 -SAFARI w Parku Narodowym Amboseli. Miejsce położone na granicy z Tanzanią słynie z dużej różnorodności ptaków (ok. 50 gat.). Park zamieszkany jest przez ogromne stada słoni. Ponadto żyją tu między innymi hipopotamy, nosorożce, bawoły, żyrafy, lamparty, pawiany, hieny i szakale. Teren parku obejmuje południowo-zachodnie stoki góry Kilimandżaro.

– lunch w hotelu

– odwiedziny autentycznej wioski Masajskiej

– ponowny wjazd do rezerwatu na zjawiskowy zachód słońca wśród dzikich zwierząt i z tłem Kilimandżaro.

– Kolacja w AA Lodge

Dzień 11

– śniadanie

– wyjazd w stronę Nairobi

– lunchboxy w drodze

– odlot z lotniska w Nairobi do Mombasa

– dojazd do Diani Beach – rezydencja Sonrisa **** (bardzo wysoki standard, hotel położony na samej plaży, wyśmienita kuchnia i ekskluzywne bungalowy lub pokoje)

– kolacja

Dzień 12

– śniadanie

– odjazd w kierunku granicy z Tanzanią na SAFARI MORSKIE w Kisite Marine Park (delfiny, snokerling, opcjonalnie nurkowanie z butlą)

– kolacja w Diani Beach, Sonrisa.

Dzień 13

– śniadanie w hotelu

– zwiedzanie Mombasy, Fort Jesus, Stare Miasto Mombasy ze sklepami z rękodziełem, kolonialny targ z przyprawami

– lunch

– odlot z lotniska Mombasa do Nairobi

Dzień 14

– nocny lot do Europy

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Szczepienia:  w przypadku lotu z Europy, na lotniskach nie wymaga się od podróżników szczepień, ani okazywania żółtej książeczki. Zalecane są jednak szczepienia na żółtą febrę, dur brzuszny, żółtaczkę A i B oraz tężec. Profilaktyka malaryczna: zalecane jest stosowanie profesjonalnych repelentów (MUGGA, w Polsce do nabycia w sklepach podróżniczych oraz w sieci Decathlon) oraz pastylek Malarone

Bagaż: zawsze warto jak najbardziej ograniczyć objętość i wagę swojego bagażu, należy jednak zabrać ze sobą następujące rzeczy: cienki polar lub sweter, strój kąpielowy, przewiewne spodnie z długimi nogawkami, buty lekkie, sandały letnie, czapka z daszkiem lub kapelusz, niewielki plecak, okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV, krem z filtrem min. 30%, żel antybakteryjny, około 100 Euro lub równowartość w $ na lunche, drobne wydatki, napiwki etc. UWAGA: według prawa kenijskiego torebka plastikowa na zakupy jest zakazana i jej posiadanie grozi mandatem. Nierzadko po przylocie na lotnisku mundurowi przeszukują walizki w nadziei, że może ktoś nie wie i trafi się pyszna okazja do wyciągnięcia od przyjezdnego paru groszy. Tak więc torebek foliowych nie zabieramy (strunowe, małe torebki na kosmetyki są dozwolone)

Dokumenty: dla Polaków nie ma obowiązku wyrabiania wizy przed przylotem do Kenii. Wizy opłacamy na lotnisku po przylocie. Jako dokument tożsamości wymagany jest paszport, ważny przynajmniej przez kolejne 6 miesięcy od daty wjazdu.


Jeśli chcemy przeznaczyć jakąś kwotę na souveniry, napiwki czy inne przyjemności, warto zabrać ze sobą dolary lub euro ( ok. 100 euro lub $) – można je wymieniać na lokalną walutę w sieci kantorów. Warto posiadać szczepienie żółtej febry i dla własnego spokoju można też wykonać przed wyjazdem szczepienia na żółtaczkę i dur brzuszny o ile nie byliśmy na te choroby szczepieni wcześniej. Zaleca się też (ale nie wymaga) stosowanie profilaktyki antymalarycznej. Większość podróżników stosuje w tym przypadku dobrej jakości repelenty. W porze suchej komary pojawiają się dosyć rzadko a czasem wcale. W ciągu dnia komarów nie ma nigdy. Można również zastosować popularne pastylki Malarone ale co do potrzeby ich stosowania, w przypadku lotu do Gambii, zdania są podzielone.


UWAGA! UCZESTNICY SAMI DECYDUJĄ JAKI SPOSÓB PROFILAKTYKI ANTYMALARYCZNEJ ZASTOSUJĄ. KAŻDY Z UCZESTNIKÓW POWINIEN SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ODPOWIEDNIĄ PLACÓWKĄ MEDYCZNĄ W CELU KONSULTACJI PRZED WZIĘCIEM UDZIAŁU W WYPRAWIE


Chcesz zapytać o dostępność miejsc w wybranym terminie lub przeżyć afrykańską przygodę w swoim gronie, poza ustalonymi terminami?

kliknij ==> dominik@africa-point.com

lub zadzwoń:

About the Author
 1. Monika Reply

  Kenia to moje Marzenie☺wrócę Tu👣🌍

Leave a Reply

*