„Operacja Gambia”

„Operacja Gambia” WYPRAWA SURVIVALOWA

TERMINY:

 

„Operacja Gambia” 1-9 marca 2019 (wyprawa survivalowa)

Cena dolotu około 2300 zł, cena za uczestnictwo 3500 zł

Lecimy tam aby przeżyć twardą, męską przygodę. Tworzymy zgrany zespół dojrzałych facetów, nie grupę turystów. Do końca życia nic nie wymaże nam tej ekspedycji z pamięci. Pamiętajmy, że trasa jaką będziemy podążać jest oddalona od wszelkich szlaków turystycznych. Autentyzm i nieskażona zachodnią cywilizacją przygoda czyli Afryka naprawdę – oto co przeżyjemy. Lecimy tam by przedrzeć się przez spalony słońcem busz i sprawdzić się w sytuacji, kiedy zdani jesteśmy w 90% na samych siebie. 

 

VIDEO Z JEDNEJ Z EDYCJI:

 • Naszą  operację rozpoczynamy od noclegu w położonej niedaleko stolicy Banjul miejscowości Brikama. Tam cywilizacji doświadczymy podczas naszej wyprawy po raz ostatni. Po jednodniowym przygotowaniu się do misji, pakujemy swój Land-Rover Defender, ustalamy dokładny plan, podział ról i ruszamy w głąb Afryki jako zgrana, silna i zgodna grupa facetów, mających do wykonania w ciągu tych paru dni parę zadań. Oddalimy się od stolicy o prawie 400 km na wschód aby rozbić nasz obóz w jednej z typowych, przyjaznych wiosek plemienia Fula.
 • Pomożemy im w pracy – zrobimy to czego będą od nas potrzebowali z zamian za gościnę. W pracach polowych, budowlanych lub innych, jakich nie brak nigdy w afrykańskiej rzeczywistości. Zjemy razem wieczorny posiłek, częstując się na wzajem swoją kolacją.
 • Następnego dnia ruszamy do kolejnej wioski piechotą. Parogodzinny marsz w afrykańskiej temperaturze i w palącym słońcu dobrze nam zrobi. Na miejscu czekać będzie na nas jak wszędzie po drodze mnóstwo folkloru. Mówiąc krótko, tym razem rozkręcamy transową imprezę. Wśród rytmów bębnów i przy dzikim tańcu tubylców, staniemy się częścią Afrykańskiej rzeczywistości na dobre.
 • Nigdzie się nie spieszymy. Przeżywamy każdą sytuację tak długo na ile warto zatrzymać czas. Wciąż pytamy, czy lokalni ludzie nie potrzebują od nas pomocy.
 • Kolejnego dnia nasz wierny Defender dowiezie nas do miejscowości Barra – gdzie musimy przeprawić się promem na drugą stronę rzeki Gambia. To niełatwa operacja – trzeba wykazać się sprytem i cierpliwością aby dostać się na prom w miarę sprawnie. Kiedy dotrzemy z powrotem do cywilizowanej części Gambii rozkładamy swój obóz na plaży w okolicy miejscowości Tanji.
 • Wieczorem wracamy do miejsca swojego pierwszego noclegu czyli Brikamy, by udaną przygodę ucztować przy grillowanych rybach. Zmęczeni i naładowani emocjami odlatujemy do Europy następnego dnia.

INFO

 • Dolot: Czarter => Warszawa-Banjul Warszawa
 • Liczba osób w grupie maximum 6
 • Cena dolotu około 2300 zł – (automatycznie wpłata za bilet jest zaliczką na uczestnictwo w wyprawie)
 • Cena za uczestnictwo 3500 zł (płatne nie później niż na miesiąc przed wyprawą)
 • Przed wpłatą zaliczki wysyłana do wglądu i podpisu Umowa cywilno prawna

Do zabrania sprzęt w formie listy:

-latarka czołówka

-plecak taktyczny i worek typu transportowego (nie walizka!)

– namiot jedynka (może być lekki, tani chiński – ma nam tylko w nocy dać chwilę relaksu i ochronić przed owadami a nie chronić od zimna). W ramach wyprawy na miejscu zapewniamy gąbkowe materace do namiotów.

-prześcieradło

-lekka derka do przykrycia się w nocy

-strój survivalowy (buty za kostkę, spodnie bojówki, koszula polowa z długim rękawem, koszulki na zmianę, nakrycie głowy)

-nóż typu scyzoryk i nóż długi

-własny prowiant (w ramach ceny zapewniamy wrzątek, wodę butelkowaną i pieczywo). Najlepiej konserwy mięsne i rybne oraz mięso typu kabanosy lub kiełbasę o przedłużonej trwałości.

-okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV

-krem z filtrem min. 50%

-dobry repelent przeciw komarom typu MUGGA

-pastylki Malarone (do Waszej decyzji co do stosowania tego rodzaju profilaktyki)

-żel antybakteryjny

-około 50 Euro  na drobne wydatki, napiwki, pamiątki etc.

-przejściówka sieciowa (system brytyjski/europejski)

-powerbank

 

 

UWAGA! 

1) Decyzja o rodzaju profilaktyki antymalarycznej leży wyłącznie po stronie uczestnika

2) Uczestnik zobowiązuje się do wykupienia we własnym zakresie i na swój koszt pakietu ubezpieczenia (NNW, OC, koszty leczenia) na czas trwania niniejszej usługi (koszt około 120 zl).

3) Uczestnik oświadcza, iż jest świadomy że wyprawa na kontynent Afryki wymaga od niego zapoznania się ze wszystkimi różnicami kulturowymi, klimatycznymi i z odmiennością tego typu wyprawy w porównaniu do wycieczki po Europie i czuje się na siłach aby podołać trudom wyprawy.

4) Gambia należy do najbezpieczniejszych i najserdeczniejszych krajów świata. Nasza wyprawa to wyłącznie forma przygody i przesunięcie granic swoich możliwości radzenia sobie w sytuacji bez cywilizacyjnych luksusów, bez jakichkolwiek zagrożeń.

 

ORGANIZATOR i PROWADZĄCY GRUPĘ:

Dominik Skurzak – Podróżujący po Gambii 26 razy. Wychowany w Afryce fotoreporter, dziennikarz, publicysta i wydawca. Autor National Geographic. Laureat publikacji przewodnikowej „Gambia-Kraina Uśmiechu” (współautorzy Magdalena i Sergiusz Pinkwart). Książka nagrodzona I miejscem za przewodnik ilustrowany na Międzynarodowych Targach Książki w maju 2015 w Warszawie (wydawnictwo National Geographic). Pracował/pracuje m.in. dla: National Geographic, Getty Images, Reuters, The Warsaw Voice, Die Welt, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Fakt, Haaretz, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ambasada Tajlandii w Polsce, BRE Bank, PKO S.A., Orange, Ernest & Young, Nationale Nederlanden, Squire Sanders, Yamaha-Japan, Kawai-Japan, Caritas-Polska, Swiss Air,

 

Prywatna strona Internetowa autora wypraw: www.dominikskurzak.wordpress.com

PHOTO GALLERY: https://www.flickr.com/photos/102098462@N04/sets/

DANE KONTAKTOWE:

Dominik Skurzak

mob.+48505103877

DEES CLASSIC LTD

THE LEGACY BUSINESS CENTRE

2A RUCKHOLT ROAD

OFFICE 228

LONDON

Biuro w Polsce

Wiewiorki St. 1,

03-645 Warsaw/ POLAND

www.africa-point.com

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *